Menu

 

МЕРЕЖА НЕЗАЛЕЖНИХ ГРОМАДСЬКИХ ЗМІ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ

#новини Київщини

#Ірпінь #Буча #Гостомель #Бородянка #Ворзель #Коцюбинське

Інформаційний портал - Информационный портал. Новости Киевщины, новости Киевской области

Завершити децентралізацію без ліквідації держадміністрацій не вдасться, – Рада Аграрної партії з питань територіальної організації публічної влади в Україні

Завершити децентралізацію без ліквідації держадміністрацій не вдасться, – Рада Аграрної партії з питань територіальної організації публічної влади в Україні

Для того, щоб децентралізація була доведена до логічного завершення і громади отримали змогу повноцінно розвиватися, потрібна політична воля для ухвалення необхідних законів щодо адміністративно-територіального устрою та передачі розпорядження ресурсами на місця. Окрім цього, потрібно готувати кадри, які зможуть упроваджувати реформу на місцях.

 

Про це йшлося під час засідання Ради Аграрної партії з питань територіальної організації публічної влади в Україні.

«Аграрна партія представлена у 373 районних, 178 міських та 6 обласних радах. Нам дуже важливо надавати цим людям максимальну підтримку, в тому числі консультаційну та навчальну. Хочу звернути увагу, що торік громади використали лише 25% доступних для них коштів – держбюджету і різноманітних фондів. Ми плануємо запустити навчальний центр, який буде відкритий для депутатів місцевих рад, щоб зробити їхню роботу максимально ефективною», – розповів лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

36580433 10214311522334444 5473578602027024384 n

У засіданні взяли участь депутати обласних, районних, сільських рад та керівники громад із різних регіонів, представники Асоціації сільських і селищних рад, Асоціації міст та Мінрегіонбуду.

«В органах місцевого самоврядування працює майже 5 тисяч депутатів Аграрної партії. Вони постійно звертаються з питаннями, пов’язаними з фінансами, бюджетуванням, різними сферами життєдіяльності їхніх рад. І проблеми з нестачею знань не лише в наших депутатів. Вони у всіх. На базі нашої ради ми хочемо створити відкритий дискусійний майданчик, на якому зможемо обмінюватися досвідом, і випрацьовувати пропозиції, які необхідні для успішної реалізації реформи», – повідомила координатор ради Ірина Синявська.

36462912 10214311595176265 6506627401898786816 n

Учасники засідання обговорили виклики та перспективи реформування місцевого самоврядування.

«Хмельниччина була локомотивом децентралізації, і можу сказати, що реформа проходить досить болюче. Держава почала бездумно давати гроші на децентралізацію. Поки була ця державна "підкачка", всі кидалися об’єднуватися, а зараз уже багато хто хоче руйнувати ці ОТГ. Хтось купив грейдер, а зараз немає чим його заправляти; хтось створив громади, де він цар і бог. Тепер незрозуміло, що буде з районами. Поки що працюють ці, а які будуть далі? Наразі все зависло», – зазначив керівник фракції Аграрної партії у Хмельницькій обласній раді Сергій Іващук.

36596372 10214311869503123 7156446711013965824 n

Нерозв’язаними залишаються низка проблемних питань, переконані в Асоціації сільських і селищних рад, і не лише адміністративно-територіальних, а й фінансових і навіть політичних.

«Торік була чи не анекдотична ситуація, коли сільський голова пробув на своїй посаді 15 хвилин. Одразу після обрання на сесії депутати висловили йому недовіру. І все – вся робота одразу заблокована. Потрібно законодавчо передбачити, як не залишати паралізованими органи місцевого самоврядування через конфлікти між головою і депутатами. Ще одна проблема: обов’язкове декларування депутатів сільрад. Здавалося б, це формальність, але вона призвела до масової відмови людей іти в депутати, бо в них немає змоги подавати ці декларації. І дуже важливо внормувати питання бюджетів для старостівських округів», – розповів Іван Фурсенко, перший заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад.

36536863 10214311732859707 4576530289475452928 n

На засіданні пілотний проект створення старостинських округів у Брусилівській селищній раді Житомирської області представив голова громади Володимир Габенець.

«Ми запустили старостинські округи в тестовому варіанті, хочемо попрацювати так кілька місяців, побачити недоліки і далі вже затвердити їх рішенням ради. Для нас важливо, щоб староста відчував себе господарем і ніс відповідальність. Ми не пішли шляхом прив’язки до сільських рад. У нас є сільради, де півтори тисячі населення, а є й такі, де всього триста осіб. В обох був однаковий склад сільрад, однакові зарплати, але зовсім різне навантаження. Ми поділили округи так, щоб у кожному з них був навчальний заклад, амбулаторія, представник Центру надання адміністративних послуг і обов’язково представник відділу доходів», – повідомив він.

36582367 10214311632217191 9137162336597966848 n

Для завершення реформи потрібна політична воля, щоб прийняти зміни до Конституції та передати на місця розпорядження ресурсами. У цьому переконаний заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур.

«Зараз спротив децентралізації чинять районні ради, найбільш корумповані органи – обласні державні адміністрації та їх структури в районах. Повинна бути політична воля, щоб ліквідувати держадміністрації, і дуалізм влади в цілому. Без цього реформу завершити не вдасться», – каже Арсен Дідур.

36621257 10214311876703303 6534101092215554048 n

За його словами, наступним обов’язковим елементом повинні стати ресурси.

«Податкова база непогана є, але ж громади навіть свердловину викопати не можуть чи пісок добувати. Земля, ліс і надра мають бути передані в розпорядження громад. І ми маємо готувати кадри. Із 37 громад у Чернігівській області половина навряд чи стануть успішними, і не тому, що в них немає бази, – у них просто немає команди, здатної реалізувати реформу», – говорить Арсен Дідур.

В Аграрній партії Україні переконані, що альтернативи децентралізації немає, однак її реалізація залишається надто залежною від політичної волі.

Подробнее ...

США не визнає законність приєднання Криму до Росії

США відмовляється скасувати санкції проти Росії доки Крим не буде повернуто Україні. Про це заявила  прес-секретар Білого дому Сара Хакабі Сандерс у понеділок. 
"Ми не визнаємо спробу Росії приєднати Крим законною, - сказала Сандерс журналістам у Білому домі. - Санкції США залишиться на місці, поки Росія не поверне Крим  Україні". Додавши, що "ми не погоджуємося з Росією на цьому фронті".
 

Подробнее ...
Подписаться на этот канал RSS

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины Национальная полиция Ирпеня Антикоррупционное бюро Украины

Правова Інформація

"Інформаційний портал" є головним сайтом мережі новинних сайтів проекту громадянської журналістики "Інформаційний портал". Листування з читачами тільки на сторінках газети. Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці

Побажання, реклама, пропозіція, співпраця:

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Інформаційний портал" ОБОВ'ЯЗКОВА!